Twenty Ten - en to ro translation catalogue (77 entries)

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://wordpress.org/
ro: https://ro.wordpress.org/

note: Template Name of the plugin/theme
en: One column, no sidebar
ro: O singură coloană

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
ro: echipa WordPress

note: Description of the plugin/theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
ro: Tema WordPress din 2010 are stil, e personalizabilă, simplă și elegantă - o poți personaliza cu un meniu, o imagine de antet, sau o imagine de fundal. Twenty Ten are șase zone de widget-uri (două în bara laterală, patru în subsolul paginii) și folosește imagi reprezentative (ca miniaturi pentru articolele cu galerii și ca imagini de antet pentru pagini și articole). Apoi include foi de stil pentru tipărire și pentru editorul vizual în panoul de administrare, stiluri speciale pentru formatele "Scurt" și "Galerie", plus un șablon opțional cu o singură coloană, fără bară laterală, pentru pagini.

en: Tag Archives: %s
ro: Arhiva etichetelor: %s

en: Archives
ro: Arhive

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ro: Din păcate, nu s-a găsit nimic după criteriile căutate. Reîncearcă cu alte cuvinte cheie la căutare.

en: Nothing Found
ro: Nimic nu a fost găsit

en: Search Results for: %s
ro: Rezultatele căutării pentru: %s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">Etichete</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">Publicat în</span> %2$s

[ctx: asides category slug]
en: asides
ro: locații

en: % Comments
ro: % comentarii

en: 1 Comment
ro: 1 comentariu

en: Leave a comment
ro: Lasă un comentariu

en: View posts in the Gallery category
ro: Afișează articolele din categoria „Galerii”

en: More Galleries
ro: Mai multe galerii

en: View Galleries
ro: Vezi galerii

en: Permalink to %s
ro: Legătură permanentă la %s

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ro[0]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s poză</a>.
ro[1]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s poze</a>.
ro[2]: Această galerie conține <a %1$s>%2$s de poze</a>.

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
ro: galerie

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ro: Nu s-a găsit nimic legat de arhiva cerută. O căutare ar putea ajuta la găsirea unui articol relevant.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Articole mai noi <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> Articole mai vechi

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Toate articolele  lui %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
ro: Pagini:

en: Edit
ro: Editează

en: Link to full-size image
ro: Legătura la imaginea de dimensiune întreagă

en: Full size is %s pixels
ro: Dimensiunea totală este %s de pixeli

en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">Publicat</span> %2$s

en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
ro: <span class="%1$s">De</span> %2$s

en: Return to %s
ro: Înapoi la %s

en: Skip to content
ro: Sari la conținut

en: Page %s
ro: Pagina %s

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Salvează <a href="%3$s" title="Legătură permanentă la %4$s" rel="bookmark">legătura permanentă</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Acest articol a fost publicat în %1$s. Salvează <a href="%3$s" title="Permalink la %4$s" rel="bookmark">legătura permanentă</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ro: Acest articol a fost publicat în %1$s și etichetat cu %2$s. Salvează <a href="%3$s" title="Permalink la %4$s" rel="bookmark">legătura permanentă</a>.

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate articolele scrise de %s

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
ro: <span class="%1$s">Publicat în</span> %2$s <span class="meta-sep">de</span> %3$s

en: Fourth Footer Widget Area
ro: Locația 4 pentru widget-uri de subsol

en: Third Footer Widget Area
ro: Locația 3 pentru widget-uri de subsol

en: Second Footer Widget Area
ro: Locația 2 pentru widget-uri de subsol

en: An optional widget area for your site footer.
ro: O zonă opțională de widgeturi pentru subsolul sitului.

en: First Footer Widget Area
ro: Locația 1 pentru widget-uri de subsol

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
ro: O zonă secundară și opțională de widgeturi, afișată după zona principală de widgeturi în bara laterală.

en: Secondary Widget Area
ro: Locația secundară pentru widget-uri

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
ro: Adaugă widgeturi aici pentru a le afișa în bara laterală.

en: Primary Widget Area
ro: Locația primară pentru widget-uri

en: (Edit)
ro: (Editează)

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
ro: %1$s la %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
ro: Comentariul așteaptă să fie moderat.

en: %s <span class="says">says:</span>
ro: %s <span class="says">spune:</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Continuarea <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: header image description
en: Sunset
ro: Apus

note: translators: header image description
en: Path
ro: Calea

note: translators: header image description
en: Forest Floor
ro: Natură

note: translators: header image description
en: Fern
ro: Feriga

note: translators: header image description
en: Concave
ro: Mozaic

note: translators: header image description
en: Cherry Blossoms
ro: Vișin înflorit

note: translators: header image description
en: Berries
ro: Fructe de pădure

en: Primary Navigation
ro: Navigare primară

en: Proudly powered by %s.
ro: Propulsat de %s.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ro: Platformă semantică pentru publicări personale

en: Comments are closed.
ro: Comentariile sunt închise.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro: Comentarii mai recente <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ro: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentarii anterioare

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ro[0]: Un răspuns la %2$s
ro[1]: %1$s răspunsuri la %2$s
ro[2]: %1$s răspunsuri la %2$s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ro: Acest articol este protejat de o parolă. Completați parola pentru a putea citi comentariile.

en: Category Archives: %s
ro: Arhiva categoriei: %s

en: About %s
ro: Despre %s

en: Author Archives: %s
ro: Articole publicate de: %s

en: Blog Archives
ro: Arhiva blogului

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
ro: Arhiva anuală: <span>%s</span>

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
ro: Arhiva lunară: <span>%s</span>

en: Daily Archives: <span>%s</span>
ro: Arhiva zilnică: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
ro: Din păcate, pagina căutată nu s-a putut găsi. Încercați o căutare.

en: Not Found
ro: Nu s-a găsit
