Continents & Cities - en to hu translation catalogue (64 entries)

en: Center
hu: Közép

en: Antarctica
hu: ANTARKTISZ

en: Asia
hu: ÁZSIA

en: Baghdad
hu: Bagdad

en: Beirut
hu: Bejrut

en: Calcutta
hu: Kalkutta

en: Damascus
hu: Damaszkusz

en: Ho Chi Minh
hu: Ho Si Min

en: Irkutsk
hu: Irkutszk

en: Istanbul
hu: Isztanbul

en: Jakarta
hu: Dzsakarta

en: Kamchatka
hu: Kamcsatka

en: Tehran
hu: Teherán

en: Yerevan
hu: Jerevan

en: Australia
hu: AUSZTRÁLIA

en: North
hu: Észak

en: South
hu: Dél

en: West
hu: Nyugat

en: Etc
hu: Stb.

en: Universal
hu: Általános

en: Europe
hu: EURÓPA

en: Amsterdam
hu: Amszterdam

en: Athens
hu: Athén

en: Belgrade
hu: Belgrád

en: Bratislava
hu: Pozsony

en: Brussels
hu: Brüsszel

en: Bucharest
hu: Bukarest

en: Copenhagen
hu: Koppenhága

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Helsinki
hu: Helszinki

en: Isle of Man
hu: Man szigetek

en: Kaliningrad
hu: Kalinyingrad

en: Lisbon
hu: Liszabon

en: Minsk
hu: Minszk

en: Paris
hu: Párizs

en: Prague
hu: Prága

en: Rome
hu: Róma

en: Sarajevo
hu: Szarajevó

en: Sofia
hu: Szófia

en: Tirane
hu: Tirana

en: Uzhgorod
hu: Uzsgorod

en: Vatican
hu: Vatikán

en: Vienna
hu: Bécs

en: Warsaw
hu: Varsó

en: Zagreb
hu: Zágráb

en: Zaporozhye
hu: Zaporozsec

en: Zurich
hu: Zürich

en: Jamaica
hu: Jamaika

en: Mexico City
hu: Mexikó város

en: North Dakota
hu: Észak Dakota

en: Gaza
hu: Gáza

en: Jerusalem
hu: Jeruzsálem

en: Singapore
hu: Szingapúr

en: Seoul
hu: Szöul

en: Vladivostok
hu: Vlagyivosztok

en: South Georgia
hu: Dél Georgia

en: Moscow
hu: Moszkva

en: Christmas
hu: Karácsony-sziget

en: Malta
hu: Málta

en: Africa
hu: AFRIKA

en: Algiers
hu: Algéria

en: Cairo
hu: Kairó

en: America
hu: AMERIKA

en: Dominica
hu: Dominika
